Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Салата Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Салата Г. В. 
Аграрна політика українських національних урядів (1917 - 1920 рр.): історіографія : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / Г. В. Салата; Київ. славіст. ун-т. - К., 2010. - 16 c. - укp.

Розглянуто історію вирішення аграрного питання українськими національними урядами 1917 - 1920 pp. у вітчизняній історіографії. Виявлено, систематизовано й охарактеризовано основні групи історіографічних джерел з історії вирішення земельного питання даної доби. Досліджено найхарактерніші тенденції нагромадження знань з історії вирішення аграрного питання діаспорною, радянською та сучасною вітчизняною історіографією. З'ясовано концептуальні та методологічні засади дослідження історії вирішення аграрної проблеми урядів Центральної ради, Гетьманату, Директорії УНР. Показано негативний вплив ідеологічних і політичних догм та упереджень на розвиток об'єктивних знань з проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-2 + Т3(4УКР)611-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА373611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Салата Г. В. 
Державна політика України у галузі бібліотечної справи: асиметрія реформування / Г. В. Салата // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2016. - Вип. 4. - С. 68-72. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Проблема інформаційної асиметрії має бути розв'язана як з боку держави, так і з боку громадянського суспільства. Зроблено спробу визначити напрямки державної політики та перспективи вдосконалення бібліотечної галузі України. Зазначено, що однією з головних проблем процесу реформування бібліотечно-інформаційної складової соціальних комунікацій є формальна та безсистемна державна політика України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)137 + Ч734(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Салата Г. В. 
Життя та діяльність вченого-механіка М. М. Філоненка-Бородича (1885 - 1962 рр.): формування наукового та інженерного світогляду / Г. В. Салата // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2017. - Вип. 49. - С. 99-102. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Окреслено головні етапи професійного, наукового і педагогічного становлення особистості Михайла Митрофановича Філоненка-Бородича (1885 - 1962 рр.) як ученого у галузі механіки, математики, автора досліджень з питань опору матеріалів і теорії пружності, просторових задач теорії пружності, механічної теорії міцності, моделі пружної основи; відображено вплив гімназійних та студентських років на формування особистості М. М. Філоненка-Бородича, зокрема широко представлена плеяда викладачів, лекції яких слухав майбутній вчений; зазначено про ключову роль Л. Д. Проскурякова у становленні майбутнього вченого зі світовим ім'ям професора Філоненка-Бородича.


Індекс рубрикатора НБУВ: В2д(4УКР) Філоненко-Бородич, М.М.

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Данилова Т. В. 
За межами дихотомії біологічного і соціального: холістичний підхід до психічного здоров'я / Т. В. Данилова, Г. В. Салата // Лікар. справа. - 2017. - № 7. - С. 205-210. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Проаналізовано специфіку біологічно- і соціально-орієнтованих підходів до проблеми психічного здоров'я, визначено необхідність розробки нової трансдисциплінарної парадигми в розумінні суті людини, висвітлено доцільність використання холістичного підходу в сучасній медицині. Оглядовий характер дослідження зумовив використання exploratory research design. Проведено аналіз вторинних даних, зібраних зі звітів, журналів і періодичних видань за період 2010 - 2017 рр. Підкреслено необхідність розширення функціонального поля методів лікування психічних розладів і пов'язаних з ними психосоматичних захворювань у контексті усвідомлення цілісної природи людини. Зазначено, що ефективна допомога людям з психічними розладами має базуватися на новій трансдисциплінарній парадигмі людини і здійснюватися міждисциплінарною групою фахівців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64 + Ю945

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Салата Г. 
Петро Кіндратович Худяков (1858 - 1935) - вчений-механік, один із засновників теоретичного машинобудування, педагог, громадський діяч, публіцист і бібліограф: до 160-річчя від дня народження / Г. Салата // Дослідж. з історії техніки : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 24. - С. 33-39. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Зроблено спробу окреслити ключові віхи життя і діяльності професора П. К. Худякова, відомого вченого, видатного представника школи машинобудування, талановитого педагога, активного громадського діяча, публіциста і бібліографа. Описано найважливіші етапи його творчого шляху, проаналізовано основні роботи вченого. Відзначено ключову роль Л. Д. Проскурякова у становленні майбутнього вченого зі світовим ім'ям професора П. К. Худякова. Мета роботи - відтворення ключових віх професійної діяльності П. К. Худякова. Методологічною основою дослідження є загальні принципи об'єктивності й історизму. Висновки роботи полягають у констатації факту про достеменно не досліджений науково-педагогічний доробок вченого. З'ясовано, що історія науки і техніки рівною мірою стосується людства і світу природи. Запропоновано твердження, що історіософія техніки передбачає осмислення техніки як продукту людської цивілізації у всесвітньо-історичному масштабі. Запропоновано дефініцію про історію науки і техніки як міждисциплінарну галузь, що вивчає створення, розвиток і наслідки розвитку науки і техніки в культурних, історичних і соціальних контекстах.


Індекс рубрикатора НБУВ: К4д(4УКР) Худяков, П.К.

Шифр НБУВ: Ж72035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Салата Г. В. 
Науково-освітня діяльність професора Л. Д. Проскурякова (1858-1926 рр.) в контексті розвитку архітектури мостів (кінець XIX - перша чверть XX століть) : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.07 / Г. В. Салата; Національна академія аграрних наук України, Національна наукова сільськогосподарська бібліотека. - Київ, 2018. - 42 c. - укp.

Досліджено життя та діяльності видатного вченого, педагога, мостобудівника Л. Д. Проскурякова, у якому на основі використання різнобічної бази джерел і новітніх методологічних підходів проаналізовано особливості науково-організаційних і методологічних засад розвитку вітчизняної архітектури мостів, які сформувалися під впливом суспільно-політичних і теоретико-методологічних факторів. Увагу приділено цивілізаційним, науковим і громадським значенням постаті Лавра Дмитровича Проскурякова (1858-1926) у залізничній справі кінця XIX - першій чверті XX ст., відсутності в історії науки і техніки спеціального комплексного дослідження його наукової, освітньої, організаційної та адміністративної діяльності, необхідністю відтворення максимально об’єктивного життєпису вченого, аналізу його творчого доробку. Висвітлено стан і форми наукового супроводу ведення залізничного мостобудування та пошук нових способів його структурної побудови. Розкрито специфіку моделювання її управлінських і координуючих функцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: О112.2 г/д(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського